Petr Slabý - profil

režie dokumentu Rok konopí - Year of Mari©huana

foto Petra Slabého

Petr Slabý se narodil v roce 1963 v Praze. Po absolvování gymnázia v roce 1981 nastoupil jako asistent režie ve Filmovém studiu Barrandov, kde se podílel například na filmech Vesničko má středisková (r. Jiří Menzel) či S tebou mě baví svět (r. M. Poledňáková).  Poté pracoval krátce jako redaktor časopisu Melodie a v roce 1988 začal studovat na FAMU, katedře dramaturgie a scénáristiky, kterou absolvoval v roce 1995. V roce 1993 pracoval jako režisér a moderátor v hudebním televizním pořadu Trip, v jehož rámci dělal například interview s Iggy Popem, Motorhead, Nickem Cavem a dalšími. Na tuto práci navázal o dva roky později v obdobném pořadu 60, který se především ve své závěrečné fázi stal cyklem komponovaných dokumentů. V tomto období pro něj zpracoval Petr Slabý například témata židovská hudba, ženy v rocku, heavy metal či festival Alternativa. Paralelně se podílel také na televizním kulturním magazínu Artefakta, pro nějž vytvářel portréty avantgardních umělců. V roce 2001 na natočil pro cyklus předčasná úmrtí profil jazzového hudebníka Luďka Hulana a podílel se na scénáři o Mejlovi Hlavsovi. Pro cyklus Zblízka pak vytvořil dokument o vznikajícím pop muzeu.

Později pracoval jako kinodramaturg a hudební publicista, přispívá například do časopisů UNI a HIS Voice i denního tisku (v poslední době například LN). Společně se svým otcem pak napsal dva díly rozsáhlé encyklopedie Svět jiné hudby (Volvox Globator 2002, 2007), která navazuje na stejnojmenný rozhlasový pořad pro stanici Vltava. Od roku 2005 pracuj pro multikulturní magazín ČT Kosmopolis, v jehož rámci natočil například několik reportáží z festivalu o lidských právech Jeden svět, mezinárodního dada festivalu v Kolíně atd. V podobném duchu vytvářel i drobné portréty nekonformních lidí pro cyklus City Folk, který se vysílá v rámci EBU po celé Evropě. Pro nakladatelství Argo natočil v roce 2007 čtyřicetiminutový portrét amerického spisovatele Roberta Fulghuma.

<<zpět na stránku Tvůrčí tým

Mediální partneři:
českénoviny.cz filmserver.cz METROPOLIS - metropolis.cz musicserver.cz Proti šedi - protisedi.cz RESPEKT - respekt.cz A2 - advojka.cz Fleveo - fleveo.cz Magazín Legalizace - magazin-legalizace.cz.cz konopijelek.cz

Mapa stránek

Na filmu spolupracovali: Aerofilms, I/O Post, Bystrouška

Rok konopí - Year of Mari©huana

Twitter Youtube